Nasza placówka

Prowadzimy projekty

Bezpłatna opieka medyczna dla dzieci do 18 roku życia zapewniona przez Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej czytaj całość

Łagodzą stres, leczą samotność, bronią nas przed depresją. Dzięki nim czujemy się silniejsi, odważniejsi i spokojniejsi. Zwierzaki - nasi uzdrowiciele.

Więcej…

Maliny – owoce o niezwykłym zapachu i smaku. Oprócz tego, mają jeszcze jedną pozytywną właściwość - uzdrawiające działanie. Konsumenci przypominają sobie o nich dopiero wówczas, gdy cierpią na grypę. Jednak to nie koniec ich pozytywów.

Więcej…

Mogę przyrównać się do kawy - w dzień pobudzona, w nocy spać nie mogę. Ktoś by mógł powiedzieć szczęściara - nie traci życia na spanie - ja tak nigdy nie powiem. Jestem nieszczęśliwa bo nie mogę spać.

Więcej…

Szanowni Państwo!

Zgodnie z prawem obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej, każde dziecko, do ukończenia 18 roku życia, ma prawo do bezpłatnej opieki zdrowotnej. Kiedy w przychodni, szpitalu, pomocy doraźnej proszą rodziców o przedstawienie dowodu ubezpieczenia dziecka, nie trzeba takiego dokumentu posiadać. Odmawianie przyjęcia dziecka do lekarza z powodu braku ubezpieczenia, jest niezgodne z prawem.

Więcej…

W dążeniu do ideału bardzo łatwo jest przekroczyć pewną granicę, zza której ciężko nam jest wrócić do stanu normalnego. Solarium, siłownia, dieta - to często 3 stałe elementy naszego życia - siłownia, dieta? - super! - przecież powinniśmy dbać o ruch, o formę, o właściwy sposób odżywiania, przecież wpływają one prawidłowo na jakość naszego stylu życia - spotykamy takie apele na każdym kroku. Nie zapomnijmy jednak o równowadze i zachowaniu zdrowego rozsądku, bowiem z pozoru niewinne diety mogą zmienić się w obsesyjne zajmowanie się kształtem swojej sylwetki i wagą.

Więcej…

Kilka dni temu wracając tramwajem z pracy widziałam w okolicach przystanku zakrwawionego, nieprzytomnego mężczyznę - na szczęście obok niego byli już ratownicy, którzy podjęli działania ratownicze. Na szczęście znalazł się "ktoś" , kto zdobył się na gest i wezwał pomoc.

Więcej…

Przyszło nam żyć w takim świecie, kiedy pogoń za pieniędzmi jest najważniejszym motywem przewodnim. Coraz częściej do szczęścia potrzebne nam są zarobione pieniądze i święty spokój. Siedząc wieczorem w fotelu przed telewizorem; gdy mamy czas na odrobinę refleksji, często zastanawiamy się czy chcemy, aby nasze życie wyglądało właśnie w taki sposób. Nasuwają się pytania o sens życia, przypominają nam się nasze problemy dnia codziennego. Coraz częściej nasze kłopoty uwarunkowane są przez rzeczy i sytuację zupełnie od nas niezależne, abyśmy mogli na samym końcu kontemplacji stwierdzić, że kompletnie sobie z Nimi nie radzimy.

Więcej…

Nasze dzieci mają swoje prawa, a my – rodzice musimy o nich pamiętać!

Jako rodzice musimy sobie zdawać sprawę z tego, iż nasze dzieci mają swoje prawa, a my jesteśmy zobowiązani je respektować. Prawa dziecka przysługują każdemu dziecku, nikt nie może pozbawić dziecka jego praw.

Więcej…

Jeśli zachoruje Ci dziecko, to możesz wziąć zwolnienie lekarskie. Zwolnienie lekarskie na dziecko traktowane jest jako zasiłek opiekuńczy.

Maksymalnie na opiekę nad dzieckiem możesz otrzymać 60 dni zwolnienia w ciągu roku kalendarzowego.

Więcej…