Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
Albert Einstein

Nasze przesłanie

Pomocna Mama powinna być członkiem każdej potrzebującej rodziny. Powinna dbać o ciepłe obiady i grube swetry w chłodniejsze dni. Powinna być niezawodna w poważnej chorobie i najtrudniejszej sytuacji. My, chcąc urzeczywistnić tę myśl, prowadzimy fundację. Chcemy stać się dodatkowym, pomagającym członkiem rodzin dotkniętych najróżniejszymi problemami. Jesteśmy zespołem ludzi, w których sercach obudziła się matczyna potrzeba opieki i pomocy – jesteśmy Pomocną Mamą.

Jak działamy?

Przekazujemy naszym podopiecznym najpotrzebniejsze rzeczy, aby polepszyć stan ich codziennego życia i przyczynić się do tego najprostszego szczęścia, często wynikającego ze spełnienia najbardziej przyziemnych spraw i potrzeb. Oprócz pomocy materialnej nasi podopieczni mogą korzystać z porad specjalistów: prawników, psychologów oraz innych, dopasowywanych do ich indywidualnych oczekiwań.

Udzielamy pomocy dzieciom przewlekle chorym, niepełnosprawnym, wymagającym kosztownego, długoterminowego leczenia. Zbieramy pieniądze na organizowanych przez nas koncertach charytatywnych, z których dochód przeznaczany jest na dofinansowanie ich leczenia i rehabilitacji.

Aranżujemy warsztaty dla rodziców i wychowawców, które prowadzone są przez wykwalifikowanych odpowiednio instruktorów, takich jak: położna, fizjoterapeuta, psycholog, stylista, trener osobisty, instruktor noszenia w chustach i innych. Spotkania odbywają się w różnych miejscach na terenie Poznania.

Więcej na temat minionych wydarzeń organizowanych przez fundacje oraz prowadzonych projektów znajdziecie Państwo w zakładce Relacje i Projekty.

Od lutego 2013 roku wszyscy Podopieczni zostali objęci Programem Aktywizacji Społecznej i Zawodowej. Program ma na celu przywrócenie jednostek społeczeństwu. W tym celu umawiamy spotkania z doradcą zawodowym, wysyłamy na szkolenia i warsztaty dobrane indywidualnie, a także wynajdujemy oferty pracy.

Komu pomagamy?

Podopiecznymi Fundacji Pomocna Mama są rodziny pełne, samotne matki, samotni ojcowie, a także babcie i dziadkowie wychowujący dzieci, a których sytuacja życiowa jest bardzo trudna w różnych aspektach bytowych.

Wbrew powszechnej opinii nie dotyczy to wyłącznie środowisk patologicznych. Trudności dotykają coraz więcej młodych rodziców, którzy mimo wszelkich starań o dobre i godne życie dla swoich dzieci nie są w stanie zapewnić im podstawowych środków do życia. Rozwój dzieci często jest zagrożony na wielu płaszczyznach i właśnie na pomocy takim rodzinom nam zależy.

Oferujemy pomoc najmłodszym, przewlekle chorym, niepełnosprawnym dzieciom. Część z nich jest już podopiecznymi innych fundacji, ale chcąc pomóc, zamieszczamy Apele na naszej stronie. Kilkoro dzieci zostało już podopiecznymi naszej fundacji.

Aktualnie pod opieką fundacji znajduje się około 70 rodzin (330 osób), ponadto 2 rodziny objęte opieką doraźną̨ (10 osób), a kilkadziesiąt rodzin oczekuje na naszą wizytę. Są to głównie rodziny zamieszkujące Poznań i jego okolice, ale także kilka z innych części Polski.

Ludzie Fundacji

Fundacja Pomocna Mama składa się z grupy osób działających jako wolontariusze. Ty też możesz pomagać i należeć do naszego zespołu. To nic prostszego! Wystarczą chęci i gotowość na dawanie szczęścia. Spróbuj, a zobaczysz, ile szczęścia zyskasz dla siebie!

Lidia Bukowska

  • Prezes Fundacji Pomocna Mama
  • Całościowe zarządzanie Fundacją
  • Bezpośrednio praca podczas działań Fundacji
  • Dyrektor Centrum Wspomagania i Terapii Rodziny
  • Praca w Centrum Wspomagania i Terapii Rodziny (m.in. fizjoterapeuta i trener RSA Biofeedback)

Agnieszka Rausz

  • Członek Zarządu Fundacji Pomocna Mama
  • Całość spraw związana z Bankiem Żywności
  • Pomoc przy wydarzeniach charytatywnych