Facebook instagram youtube
Fundacja Pomocna Mama | W każdym z nas drzemie Pomocna Mama
homek kontakt@pomocnamama.pl +48533262002
Centrum Wspomagania i Terapii Rodziny - Nasza Placówka

Oświadczenie

Poznań, 24 września 2019

OŚWIADCZENIE

Niniejszym oświadczamy, że Fundacja Pomocna Mama była współorganizatorem projektu Chce się żyć, obok Pani Agnieszki Gajewskiej – Ziobro.
W związku z powyższym w dniu 6.08.2019 Agnieszka Gajewska- Ziobro przesłała mailem oświadczenie, że będzie prowadzić projekt w nowej formie z osobami, które wybrała do współpracy.

Przedstawiciele Fundacji Pomocna Mama z przykrością przyjęli tę informację, gdyż włożyli w ten projekt dużo serca i pomocy, ponadto Partnerzy Fundacji również mocno zaangażowali się w działania projektowe.
Pomimo powyższego, Fundacja Pomocna Mama nie podejmowała kroków w tej sprawie.

Zatem ostatnia promocja projektu Chce się żyć, gdzie Fundacja Pomocna Mama była jeszcze współorganizatorem, odbyła się 20 lipca 2019 roku podczas eventu Gotuj się na nowości na Starym Rynku.
Informujemy, ze zgody na wykorzystanie wizerunku uczestniczek projektu, które zostały przekazane Fundacji Pomocna Mama wygasły z dniem 6.08.2019.

Interwencja przedstawicieli Fundacji Pomocna Mama dotyczyła wykorzystania wizerunku kobiet chorych na raka, bez ich zgody, w przestrzeni publicznej (Urząd Miasta Poznania i media). Kobiety zostały poruszone tym, iż ich zdjęcia (niejednokrotnie w strojach intymnych) ujrzały światło dzienne, co wpłynęło też na pogorszenie samopoczucia chorych kobiet.
Lidia Bukowska – prezes Zarządu Fundacji
Agnieszka Rausz – członek Zarządu Fundacji